Bud-Studio
Слайдер

Нашi роботи

Освітлення квартири: яким воно має бути

Освещение

У процесі роботи над дизайном інтер'єру особливу увагу варто приділити освітленню приміщень. Ще на початковому етапі необхідно визначити, які зони повинні бути яскраво освітлені, а які, навпаки, затінені.

Загубитися в різноманітності світильників для будинку досить просто. Але всі вони залежно від функції, яку виконують, поділяються на кілька видів: світильники загального освітлення; світильники місцевого освітлення; світильники що акцентують освітлення; світильники декоративні; світильники-нічники.

За місцем розташування світильники діляться на настінні, стельові, підлогові, вбудовувані і настільні. Вибір, як можна зрозуміти, великий. Головне - розібратися, скільки і яких світильників необхідно для того або іншого приміщення.

Найчастіше функцію загального освітлення у вітальні виконує люстра. Від висоти стель і розмірів приміщення залежить чи буде люстра масивною і громіздкою або ж вибір доведеться зупинити на компактній люстрі або однолампових підвісному світильнику. Такі світильники хороші тим, що їх можна згрупувати. Стеля, прикрашена декількома однаковими плафонами, виглядає оригінально, а світла в приміщенні виявляється більш ніж достатньо.

Якщо виникає бажання візуально розширити стіни, стельове або настінне освітлення у вітальні повинне бути організоване так, щоб світло було направлено на стіни. Вирішити проблему дозволяють вбудовані по периметру в підвісну стелю світильники.

Для певних стилів інтер'єру в якості основного освітлення вітальні використовуються настінні світильники або точкові, вбудовані в підвісну стелю. Такий прийом властивий мінімалізму, етно-стилю, стилю "хай-тек" і деяким іншим.

Зробити дуже високу стелю візуально нижчою можна за допомогою торшера. Світловий потік, спрямований вниз, дозволить не тільки створити затишну, і навіть інтимну обстановку, але і дозволить акцентувати увагу на підлоговому покритті. У випадку, якщо потрібно виділити невелику зону відпочинку, торшер також буде необхідний.

Для обладнання індивідуальної зони відпочинку з кріслом і невеликим журнальним столиком у кутку вітальні оптимальним рішенням буде монтаж бра або настінного плафона. Читання книг при світлі торшера виявиться не таким комфортним.

Якщо потрібно підсвітити ряд елементів важкими, громіздкими меблями, властивих для, наприклад, класичного стилю, можна скористатися вбудованими світильниками і підсвічуванням, яке монтується всередину меблевих вітрин. Такий прийом дозволить візуально зробити її легше і розставити необхідні акценти, наприклад, сфокусувавши увагу на антикварних вазочках або статуетках.

Кухня - одне з приміщень у квартирі, яке вимагає відразу декількох видів освітлення. Тут, в першу чергу, необхідно загальне освітлення (наприклад, люстра в центрі стелі), підсвічування робочої зони (наприклад, світильники, вбудовані в кухонні меблі), освітлення зони їдальны (наприклад, стельовий світильник з абажуром над кухонним столом).

Спальня також вимагає наявності загального освітлення. Цю функцію може виконувати будь-який стельовий світильник або відразу декілька настінних, які монтуються високо під стелю. Крім того, в спальні необхідний приліжковий світильник. Якщо в спальні дві тумбочки, світильники варто розмістити на кожній з них. В сучасному стилі перевагу варто віддати варіанту невеликих бра на стіні над ліжком.

І, нарешті, після підбору світильників з'являється наступне питання - правильний рівень освітленості. Згідно з рекомендаціями, для звичайних ламп розжарювання необхідна питома потужність вітальні або кабінету - 22 Вт на "квадрат", спальні - 15 Вт, дитячої - 60 Вт, кухні - 26 Вт, санвузла - 20 Вт, холу - 12 Вт на квадратний метр. У разі люмінісцентних ламп норми необхідно зменшити в 2,5-3 рази, у разі світлодіодних ламп - в 10 разів.

У разі оформлення інтер'єру в світлих тонах, інтенсивність освітлення можна трохи "знизити". У темних - інтенсивність, навпаки, питому потужність доведеться збільшити в 1,5 - 2 рази.